blog

عیب یابی استارت خودرو

برسی عیب یابی استارت خودرو

یکی از مشکلاتی که اکثر رانندگان با آن مواجه میشوند، استارت نخوردن خودرو است که می تواند دلایل متعددی داشته باشد. در مقاله همه آنچه که نیاز است درباره ی استارت خودرو بدانید، مفصل در مورد استارت خودرو، اجزای تشکیل دهنده آن و عملکرد و وظیفه آن شرح داده شده است. حال در این مطلب قرار است تمرکزمان را روی عیب یابی استارت خودرو معطوف کنیم و به بررسی علائم خرابی آن بپردازیم. پس با ما همراه باشید…

نشانه هایی که به ما می گویند، استارت خودرو خراب شده است

همانطور که در مقالات قبل بیان شد، استارت خودرو به دلیل اینکه وظیف مهم روشن نمودن و راه اندازی خودرو را بر عهده دارد، جزو مهمترین قطعات آن به حساب می آید. حال اگر به هر دلیلی استارت خودرو ایراد پیدا کرده باشد، روشن شدن  و کارایی اولیه خودرو نیز با مشکل مواجه خواهد شد، پس بهتر است علائم خرابی استارت خودرو را بدانیم تا از مشکلات احتمالی دیگر جلوگیری به عمل آوریم.

مشاهده محصولات آریا گستر : قیمت استارت امکو

نشانه هایی که به ما می گویند، استارت خودرو خراب شده است

نشانه های خراب شده استارت

علائم خرابی استارت خودرو

  • شاید کمی خنده دار باشد اما نبود سوخت کافی در باک خودرو، می تواند ساده ‌ترین دلیل برای روشن نشدن ماشین باشد. پس باک خودرویتان را چک کنید و اگر خالی از بنزین بود، سوختی برای ترکیب، تراکم و در نهایت اشتعال وجود ندارد، لذا خودروی شما روشن نخواهد شد.

 

  • بررسی کنید فیلتر سوخت ماشین کثیف نشده باشد، چرا که در صورت کثیف بودن راه بنزین به موتور مسدود شده و ماشین نمیتواند سوخت مورد نیازش را تامین کند و در نتیجه روشن نخواهد شد. به تمیزی فیلتر خود اهمیت دهید و سعی کنید بعد از طی هر 15 تا 20 هزار کیلومتر آنها را تعویض کنید.

 

  • ایجاد خرابی در دنده‌ها، قطعات متحرک و… یکی دیگر از عوامل خرابی استارت می تواند باشد. همچنین خوردگی که تنها به صدمه دیدن اتصالات باطری ختم نمیشود، بلکه می تواند به قطعات الکترونیکی مربوط به برخی از بخش های استارت خودرو نیز لطمه وارد کرده باشند. اگر مجموعه‌ استارتر خودروی شما درست‌ کار نکند، خودرو روشن نخواهد شد، پس در اولین فرصت اقدام به تعمیر یا تعویض آن ها نمایید.

 

  • شمع ها را فراموش نکنید؛ با وجود شمع و کویل خراب، زمان ‌بندی دقیق و ولتاژ احتراق از کنترل خارج شده و در نتیجه‌ خودرو روشن‌ نمیشود. همچنین ایراد دیگر درست کار نکردن شمع ها برمیگردد به نرسیدن برق به آنها که در این صورت، باید سیستم برق ‌رسانی خودرو را بررسی و تعمیر کنید.

 

  • وجود مشکل در انژکتور از دیگر دلایل خرابی استارت است. اگر هنگام گرم بودن موتور، سوخت به آن نرسیده باشد، این مشکل مربوط به معیوب بودن انژکتور است. پس اگر ماشین استارت نخورد، انژکتور آن را هم بررسی کنید.

 

  • از مهمترین دلایل استارت نخوردن اتومبیل، خرابی یا خالی شدن باتری آن است. خرابی باتری چند حالت دارد: در حالت اول اگر خودروی شما استارت نمیخورد اما برق پشت آمپر می آید، نشان میدهد که باتری جریان لازم را برای استارت خودرو تامین نمیکند. در حالت دوم نه ماشین استارت میخورد و نه برق به پشت آمپر آمده است، لذا به احتمال خیلی زیاد به علت برق دزدی در سیستم برق خودرو و یا فراموشی شما در رابطه با خاموش کردن چراغ سقفی و یا دیگر لامپ ها، باتری شما خالی کرده است.

مطالعه مقاله همه آنچه که نیاز است درباره ی استارت خودرو بدانید از سایت آریا گستر

علائم خرابی استارت خودرو

علائم خرابی استارت ماشین

  • از علت های دیگر استارت نخوردن، قفل کردن موتور خودرو است. برای فهمیدن اینکه موترو قفل کرده است با نه؟ باید دنده را در وضعیت 5 قرار داده و خودرو را هل دهید. اگر ماشین حرکت نکرد، یعنی موتور قفل کرده است. حال علت قفل کردن موتور خودرو شامل جمع شدن آب زیاد سرپیستون ها و محفظه احتراق، شکستن ایتارت یا دنده استارت و احتمال افتادن قطعات شکسته بین دنده فلایول و شکستگی و چسبندگی یاتاقان ها است.

 

  • از دیگر عوامل خرابی استارت که به طور خلاصه میتوان به آنها اشاره نمود مواردی نظیر تمام شدن زغال های استارت، گیر کردن زغال های استارت بر اثر کثیفی، خراب شدن موتور استارت، خرابی اتومات استارت، اتصال قطب های مثبت و منفی استارت، قطعی در اتصالات باتری به استارت، خرابی و شکستگی چرخ دنده های استارت و گیر کردن بازوی اجرایی استارت است.

مشاهده محصولات آریا گستر : استارت پژو 405 چهار زغاله جدید

در نهایت

باید گفت که هر قطعه کوچک یا بزرگی که در خودرو وجود دارد، مهم و حیاتی است و باید سالم باشند و درست کار کنند تا خودرو بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. پس با نادیده گرفتن خرابی هر نوع قطعه ای حتی کوچک و ساده، میتوانید به خودرو آسیب های جدی وارد کنید و  همچنین شاید مجیور شوید هزینه های گزافی را نیز متحمل شوید.

مایه خرسندی مجموعه آریا گستر است که مهمترین نشانه های خرابی استارت خودرو را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار داده است. مواردی هم که در بالا ذکر شده است، میتوانند از اصلی ترین و رایج ترین دلایل خرابی استارت نخوردن خودرو باشند که شما با مطالعه و آگاهی از آنها میتوانید سلامت و امنیت خود و سرنشینان را تضمین کنید. پیشنهاد می کنیم برای بررسی تمام محصولات سایت به صفحه پخش لوازم یدکی خودرو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *