blog

کیفیت لنت ترمز امکو

کیفیت لنت امکو - لنت ترمز چیست و چه کاربردی در خودرو دارد؟

لنت ترمز چیست و چه کاربردی در خودرو دارد؟

در سیستم‌های ترمز دیسکی، لنت‌های ترمز مواد اصطکاکی هستند که کالیپر بر روی دیسک چرخان یا روتور فشار می‌دهد تا چرخش چرخ را کند کرده و خودرو را متوقف کند. در ترمزهای درام به لنت ها کفشک می گویند، چهار نوع لنت ترمز وجود دارد: نیمه فلزی، ارگانیک غیرآزبستی (NAO)، NAO با فلز کم و سرامیکی و مهم است که بدانید کدام نوع برای وسیله نقلیه شما بهترین است، اگرچه، یک مدل ماشین معمولی دارای دو لنت در هر چرخ، جلو و عقب است. با این حال، برخی از خودروها از دو لنت در یک چرخ استفاده می کنند که آنها را به هشت چرخ تبدیل می کند. همچنین خودروها دارای کالیپر هستند که دارای چهار لنت هستند و خودروهای دو کالیپر نیز وجود دارد.

مهمترین ویژگی هایی که در انتخاب مواد لنت ترمز باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

ویژگی هایی لنت ترمز

مشاهده محصولات آریاگستر: لنت امکو

مهمترین ویژگی هایی که در انتخاب مواد لنت ترمز باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

توانایی این ماده برای مقاومت در برابر محو شدن ترمز، ناشی از افزایش دما که مواد از تبدیل انرژی جنبشی به انرژی حرارتی تجربه می کنند.

اثرات رطوبت بر ترمز محو می شود. همه ترمزها طوری طراحی شده اند که حداقل در معرض قرار گرفتن موقت در معرض آب مقاومت کنند.

توانایی بازیابی سریع از افزایش دما یا رطوبت و نشان دادن سطوح اصطکاک تقریباً یکسان در هر نقطه از فرآیند خشک کردن یا سرد کردن.

ضریب اصطکاک لنت های ترمز مدرن باید به اندازه کافی کم باشد تا از قفل شدن چرخ ها جلوگیری کند اما به اندازه کافی بالا باشد تا قدرت توقف کافی را ارائه دهد. ضرایب اصطکاک معمولاً برای مواد لنت ترمز بین 0.3 تا 0.5 است.

توانایی مقاومت در برابر سایش ناشی از اصطکاک، اما نه به اندازه ای که سایش روتور سریعتر از مواد ترمز قربانی شود.

توانایی اعمال نیروی اصطکاک مناسب در حالی که بی سر و صدا عمل می کند.

انتخاب لنت ترمز

از مهمترین انتخاب ها در تامین قطعات خودرو، انتخاب لنت ترمز مناسب است. اهمیت این موضوع فقط در صدا داشتن لنت یا سوت کشیدن و یا داغ شدن آن نیست! مهمترین وظیفه لنت ترمز، عکس العمل سریع در کمترین زمان و قفل نشدن آن است، نوع و مدل خودروها متفاوت است دقیقا مانند لنت های ترمز که در انواع مختلف تولید میشوند. بنابراین زمان خرید لنت باید به نوع وسیله نقلیه، سبک رانندگی، دانستن نقاط قوت و ضعف لنت ترمز، عملکرد و دوام لنت، قیمت و راحتی در دسترس بودن و موارد دیگر توجه کرد.

کیفیت در لنت حرف اول را می زند

رقابت بین تولیدکننده های معتبر جهانی باعث شده است تا بهترین لنت های اورجینال با کیفیتی عالی تولید شده و روانه بازار گردند. اما متاسفانه هستند افرادی سودجو که کارشان فروش لنت های نامرغوب و بی نام و نشان در ایران است و نباید گول تبلیغات آنها با این مضمون سوت نمیکشد یا داغ نمیکند را بخورید.

مشاهده محصولات آریاگستر: لنت ترمز پراید

کیفیت در لنت حرف اول را می زند لنت ترمز امکو

کیفیت در لنت حرف اول را می زند

به همین منظور شرکت مهر خودرو با نام تجاری امکو که جزو تولیدکنندگان معتبر است، توانسته با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا و متخصصین مجرب، انواع لنت ترمز خودرو را با ویژگیهایی نظیر قدرت ترمزگیری به موقع، طراحی استاندارد، عدم زنگ زدگی، عمر و دوام طولانی، کیفیت ساخت بالا و حداقل تولید صدا و انتشار گرد و غبار تولید کند و آن را با قیمت مناسب به بازار ارائه دهد.

در نهایت

اگر به دنبال خرید لنت با کیفیت هستید، شرکت لوازم یدکی خودرو آریا گستر با توجه به پیشرفت های روز افزون در ارائه خدمات، توانسته است با اخذ نمایندگی فروش و توزیع محصولات تولید کنندگان مطرح و معتبر لوازم یدکی خودرو نظیر گروه تولیدی صنعتی امکو، پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد و در سبد کالایی خود انواع لنت ترمز ماشین را جا دهد. با توجه به نوسانات قیمت ها در بازار امروز، می توانید برای خرید لنت ترمز و اطلاع از قیمت ها با گروه آریا گستر با شماره های درج شده در سایت و یا از طریق واتس آپ تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.