blog

انواع تیغه برف پاک کن

مطالعه مقاله انواع تیغه برف پاک کن

برف پاک کن از تجهیزات لازم خودرو محسوب میشود. بیشتر استفاده آنها در روزهای برفی و بارانی است. تیغه برف پاک کن یکی از اجزای مهم برف پاک کن است. همان طور که اتومبیل شما بدون روغن نباید کار کند، از برف پاک کن نیز بدون آب نباید استفاده کرد. در ادامه می خوایهم به بررسی تیغه برف پاک کن های ماشین و معرفی انواع آن بپردازیم.

آشنایی با نمونه های متفاوت تیغه برف پاک کن

آشنایی با تیغه برف پاک کن

انواع مختلفی از تیغه برف پاک کن ها در بازار موجود است. نظیر تیغه های برف پاک کن استاندارد، تیغه های برف پاک کن اسپویلر و تیغه های برف پاک کن تخت. در اینجا کمی در مورد هر یک و کاربردهای آنها توضیح خواهیم داد.

مشاهده محصولات امکو آریا گستر: تیغه برف پاک کن 206 امکو

1- تیغه های برف پاک کن استاندارد (یا معمولی):

تیغه های برف پاک کن استاندارد رایج ترین نوع برف پاک کن ها هستند که اغلب به ظاهر شبیه رخت آویز از آن یاد می شود و همچنان در اکثر وسایل نقلیه جدید نصب می شوند، اگرچه این میزان در حال کاهش است. آنها معمولاً با استفاده از اتصالات بازویی برف پاک کن به وسیله نقلیه متصل می شوند. اندازه‌ها از 10 تا 28 سانتی متر متغیر است و غیر معمول نیست که اندازه‌های مختلف روی شیشه جلوی راننده و سرنشینان نصب شود. اگر قبلاً اینها را نصب کرده اید، می توان آنها را به راحتی با مجموعه دیگری از برف پاک کن های استاندارد یا نوع جدید ارتقاء تیغه برف پاک کن تخت جایگزین کرد.

2- تیغه های برف پاک کن نوع اسپویلر:

این نوع تیغه های برف پاک کن دارای اسپویلر کامل هستند که طول تیغه را اجرا می کند. این به نگه داشتن تیغه در سرعت های بالاتر به شیشه جلو کمک می کند و معمولاً فقط برای سمت راننده طراحی می شود. مجدداً آنها معمولاً با استفاده از یک اتصال بازوی برف پاک کن به شکل قلاب به وسیله نقلیه متصل می شوند.

3- تیغه برف پاک کن های تخت:

تیغه های برف پاک کن مسطح دارای سبک و فناوری کاملاً جدیدی هستند و به سرعت در حال تبدیل شدن به استاندارد در وسایل نقلیه جدید هستند. این نوع تیغه های برف پاک کن، قاب فلزی به شکل «آویز کت» ندارند. در عوض آنها یک نوار فلزی تنیده دارند که در ساختار لاستیکی تیغه برف پاک کن قرار دارد. این طراحی به شکل آیرودینامیکی مسطح‌ تر اجازه می‌دهد که صدای باد را کاهش می‌دهد. نوار فلزی داخلی، فشار ثابتی را در طول تیغه اعمال می کند و دارای یک اسپویلر داخلی است.

4- تیغه های برف پاک کن هیبریدی:

برف پاک کن های هیبریدی شکل آیرودینامیکی یک تیغه صاف را با ساختار جامد یک برف پاک کن معمولی ترکیب می کند. یک قاب پلاستیکی مفصلی “پوست” آیرودینامیکی تیغه برف پاک کن را تشکیل می دهد. این اجازه می دهد تا جریان هوای نرم تری داشته باشید، که به نوبه خود نیروی پایین آمدن یکنواختی را در تمام طول تیغه ایجاد می کند. زیر این پوسته زیرساخت فولادی قرار دارد که یک تکیه گاه محکم برای عنصر پاک کننده لاستیکی ایجاد می کند. این طراحی مبتکرانه به کلِ برف پاک کن اجازه می دهد تا به شکل شیشه جلو خم شود و یک پاک کردن صاف، کارآمد و بی صدا ایجاد کند.

مشاهده محصولات امکو آریا گستر: تیغه برف پاک کن پژو 405 امکو

تیغه های برف پاک کن استاندارد (یا معمولی)

برسی تیغه های برف پاک کن استاندارد

مطمئن شوید که تیغه های برف پاک کن خودرویتان درست کار میکند

زمانیکه باران می‌بارد و تیغه‌های برف پاک کن شما به درستی کار نمیکنند، باید در اسرع وقت آنها را تعویض کنید. چرا که برای رانندگی ایمن، دیدن جاده در هنگام بارندگی بسیار مهم است. ندیدن واضح، جان سرنشینان را به خطر می اندازد.برف پاک کن ها باید همیشه به درستی کار کنند و مانند اکثر قطعات خودرو، تیغه های برف پاک کن نیز به مرور زمان خراب می شوند. حال مشکلات رایجی که ممکن است با تیغه های برف پاک کن خود داشته باشید شامل موارد زیر است:

  1. لک شدن: می تواند نشانه کثیف بودن شیشه جلو و یا تیغه برف پاک کن کثیف، مایع برف پاک کن بیش از حد آبکی یا فرسودگی تیغه های شیشه جلو باشد.
  2. ژولیدن: نه تنها تیغه های برف پاک کن شما به هم می خورد، بلکه آب نیز به خوبی پاک نمی شود. خرخر کردن، اغلب نتیجه تجمع روغن یا گریس است که مانع از پاک کردن آب تیغه می شود. راه حل پیشنهادی این است که شیشه جلو و تیغه ها را کاملا بشویید.
  3. جیرجیرزدن: تیغه های برف پاک کن با گذشت زمان خراب می شوند و تیغه های برف پاک کن قدیمی و فرسوده می توانند باعث جیرجیر شدن آنها شوند. انباشته شدن خاک و گرد و غبار نیز یکی از دلایل رایج اصطکاک هنگام کار تیغه ها است که منجر به صدای جیر می شود. تیغه های برف پاک کن و شیشه جلو را تمیز کنید و تیغه های برف پاک کن را از نظر ایراد بررسی کنید.

در نهایت

منتظر این نباشید که باران ببارد تا متوجه شوید که تیغه های برف پاک کن شما به درستی کار نمی کنند. شرایط آب و هوایی می تواند به تیغه های برف پاک کن شما آسیب برساند، بنابراین توصیه می شود که تیغه های برف پاک کن خود را سالی یک بار بررسی و اگر نیاز به تعویض دارند، تعویض کنید. به یاد داشته باشید که تیغه های برف پاک کن شما باید قبل از اینکه به آنها نیاز داشته باشید در بهترین حالت قرار داشته باشند. پیشنهاد می کنیم برای بررسی تمام محصولات سایت به صفحه پخش لوازم یدکی خودرو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *